.Imponujący CMS-BF8.0

Zintegrowane funkcjonalności

Dalej bootstrap. Kompilacja LESS przy stylach. Fontawesome. Responsywność. I coś jeszcze...ale to później...Wersja 8.0 przynosi udoskonalenia wcześniej wdrożone, natomast są one bardziej poukładane. Przykładowo jakąś metoda zastąpiła dwie inne (integracja), aby wyeliminować niewielką powtarzalność w kodzie - zasada DRY (don't repeat yourself), którą mocno przestrzegam. Co jeszcze z ciekawych elementów, na jednym ze zrzytów widać Menedżera Czcionek, o którym pisałem w wersji 7.5. Również na jednym zrzucie ekranu, jest formularz do kontaktu użytkownika. Zabezpieczenie antyspamowe napisałem sam od zera - obraz który się generuje jest w czystm PHP z użyciem bibliotek graficznych.
W systemie jest również zaimplementowany ciekawy kalkulator wyliczający koszt zurzycia energii ze względu na izolację dachu. Parametrami wejściowymi, które podaje użytkownik są: powierzchnia dachu i rodzaj ogrzewania zastosowany w budynku. Kalkulator działa bardzo szybko bez przeładowania strony w czystym jQuery.
A teraz wisienka na torcie, czyli EFEKT PARALAKSY. Podczas "scrolowania" myszą drugi plan (w tym wypadku duże zdjęcia) przesuwa się wolniej niż plan pierwszy (tekst, miniaturki, a nawet mapa Google).
Tworzy to swojego rodzaju sztuczną głębię na obrazie bądź co bądź 2D. Więcej o Parallax Effect na osobnej karcie. Zapraszam do przetestowania.

Kod źródłowy i baza danych

Tu tak naprawdę w bazie danych nie wydarzyło się za wiele (optymalizacja typów, etc.) - raczej kosmetyka.

Live DEMO


2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl