.Program realizujący backup serwera FTP w technologii AJAX

Zasada działania

Katalog programu musi zostać wgrany na serwer FTP. Aby wykonać kopię należy uruchomić za pośrednictwem przeglądarki internetowej lub zadania crone zasób root folderu. W trakcie wykonywania kopii poszczególne domeny będą odkładane w postaci spakowanych plików do wydzielonego folderu w katalogu głównym programu.

Dlaczego AJAX

Jak wiemy czas wykonywania skryptów poprzez przeglądarkę internetową często jest ograniczony ze względów bezpieczeństwa (szczególnie na hostingach współdzielonych). Dlatego w programie, skrypt po stronie serwera ogranicza się tylko do zbudowania struktury katalogów serwera. Natomiast wykonanie samej kopii każdego folderu odbywa się już za pomocą technologii AJAX. Dzięki temu, program nie zostaje zablokowany, ponieważ wykonanie (przeładowanie) tak naprawdę się nie realizuje. Cały program wykonywany jest w tle, asynchronicznie. W miarę upływu czasu działania, w wyizolowanym zasobie pojawiają się kolejne domeny.

Elastyczny - każda struktura serwera

Program jest na tyle zoptymalizowany, że "potrafi" sprawdzić strukturę folderów domenowych na serwerze i wykonać kopię właściwego zasobu. Mam tu na myśli folder domenowy dostępny wprost lub np. poprzez "public_html".

2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl