.Sklepy internetowe

Pomysł na biznes

To świetna realizacja pomysłu na biznes, koszty zminimalizowane, sklep czynny 24 godziny przez 7 dni w tygodniu, nawet w święta, coż więcej chcieć?
Jeżeli chodzi o technologie to: Tu stawiam na dedykowane silniki. Pisałem w swoim życiu sklepy "od zera", jednak zawsze czegoś brakowało, a dopisanie brakującej części zajmowało stosunkowo dużo czasu. Nawet przy użyciu framework'a ZEND wydało mi się to żmudne. Tu stwierdziłem, że to ponowne odkrywanie i testowanie operacji, które ktoś już przerobił i zoptymalizował. Postanowiłem zrezygnować.

Prestashop

Na początku postawiłem na Prestashop, pomimo że wydał mi się archaiczny jeżeli chodzi o wygląd panelu admina. Natomiast jest on napisany w czystym modelu MVC. Szablony tworzy się do niego relatywnie łatwo w technologii Smarty. Funkcjonalności zawsze znajdziemy w kontolerach i tak dalej. Do silnika Prestashop jest dobra dokumentacja, a i społeczność nie śpi. Poza tym najnowsza wersja z numerkiem 1.5.6 wnosi dużo świeżości, i naprawdę nowy wygląd. Już trwają gorące prace nad nową wersją prestashop, z numerem 1.6, więcej info: www.prestashop.com/en/progress-1-6.
I już jest wersja PRESTASHOP 1.6.1.2_PL - naprawdę ŚWIEŻOŚĆ [11-2015].
Obecnie [10-2016] trwają prace nad nową wersją prestashop, z numerem 1.7, jak mówią specjaliści przebudowywany jest silnik co znaczy brak kompatybilności wstecznej! Wydaje mi się, że to w tym momencie złe posunęcie, ponieważ silnik wersji 1.6 jest naprawdę dobry i przemyślany. Zobaczymy co wyjdzie.
A Tu projekt, który realizowałem na wersji 1.6 - bardzo dobrze się na niej pracuje (całkowicie indywidualny i budowany przeze mnie layout): Sklep internetowy.

Inne silniki e-commerce

Sądząc po specyfikacji wersji niestabilnej znajdzie się w niej dużo poprawek i nowych funkcjonalności.
W pewnym momencie rozpocząłem również działanie na systemie Magento, jednak po przeanalizowaniu wymagań dotyczących hostingu mój zapał (na razie) przygasł. Ale sądzę, że jest to potężny kombajn do produkcji systemu sprzedaży on-line. Przez chwilę w moim netbeansie pojawił się także GekoSale, sądzę że silnik ma duży potencjał podobnie WellCommerce (ale to ta sama stajnia programistów).

Ale już z kolei filozofia silnika Selly, jak dla mnie, jest totalnie abstrakcyjna i mało "przyswajalna". Pewnie rzecz gustu, podejścia i nastawienia.
Dorwałem się też ostatnio do shopera, powiem szczerze, że póki co mam miłe doświadczenia.

2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl