.Content Management System

Znów o CMS

O systemach CMS wspominałem na samym początku niniejszej sekcji. Ogólnie rzecz biorąc systemy CMS to, poczynając od niewielkich, po wręcz ogromne, systemy "podczepione" do serwisu internetowego. Złożoność systemu CMS zdeterminowana jest złożonością samej strony internetowej do której jest on wdrożny.

Możliwości systemów zarządzania treścią

Czym jest CMS? - to system zarządzania tereścią, który pozwala w pełni zapanować nad serwisem internetowym, bez znajomości technologii programistyczno - webowych. Edycja tekstów, zarządzanie galerią zdjęć, bannerami. Dostępny jest on od tzw. zaplecza (z poziomu przeglądarki WWW), po prawidłowym zautoryzowaniu. Do jego działania wymagana jest niekiety dość obszerna baza danych.

Oszczędność na lata

Dzięki CMS-om właściciel srony internetowej nie potrzebuje pomocy programistów badź projektantów gdy chce nanieść poprawki. Niektóre systemy CMS są na tyle rozbudowane, że za ich pomocą można do serwisu doinstalowywać lub skonfigurować rożne dodatkowe moduły zwiększające funkcjonalność samej strony internetowej (statystyki, panel newsów, kanały RSS).

2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl