.Strony internetowe

To absolutne minimum

Co tu dużo mówić, to absolutne minimum w dzisiejszym świecie internetu. Serwis WWW w kontakcie ze światem jest w stanie zapewnić podstawowe dane o firmie lub usługach, kontakt, informacje o właścicielu strony, galerie zdjęć produktów. Ale czy to wystarczy? Złota wyspa? Tylko jak wielke są wody ją okalające? Czy trafią do niej użytkownicy, którzy przyniosą firmie korzyści? Dużo pytań, a jedna odpowiedź, mianowicie SEM. Połączenie pozycjonowania naturalnego i linków sponsorowanych (SEO + adWords) może sprawić, że o nowej złotej wyspie będą mówić miliony użytkowników.

Jak promować w sieci?

Czym tak naprawdę są powyższe akronimy? O nich więcej na samym końcu niniejszej sekcji. Teraz powiem tylko tyle, że to relatywnie jedna z najbardziej tanich form reklamy w ogóle. O tym dlaczego tak jest też później, teraz skupię się na omawianiu projektowania strony internetowej. Możemy to uczynić na wiele sposobów technologicznych. Zaczynając od prostej wizytówki napisanej w czystym HTML, gdzie jakakolwiek edycja danych wymaga zmian naniesionych w pliku umieszczonym na serwerze hostującym.

Do e-sklepu obowiązkowo CMS

A kończąc na witrynie z podczepionym systemem zarządzania treścią, tzw. CMS. To dzięki niemu istnieje możliwość (po wcześniejszej autoryzacji) edytowania zawartość poszczególnych stron z poziomu przeglądarki WWW. Gdy z założenia treść ma być często aktualizowana (tu mówimy także o zmianie zdjęć, opisów, wiadomości, etc.), to taki panel CMS jest obowiązkowy.

Nie ważne jaki będzię wybór, ważne żeby strona istniała, a świat zobaczył jej potencjał.

2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl