.CMS-BF7.0

Logika CMS-BF7.0

Już wesja CMS-BF6.0 miała przebudowany silnik i zmieniony interfejs. Dodany font-awesome i LESS. Tak więc teraz przyszła pora wykorzystać CMS-BF6.0 na dość zaawansowanym portalu, który z wyszukiwarką przypomina serwis otodom.pl. Wspomniana wyszukiwarka jest bardzo elastyczna, można naprawdę dobrze nią zarządzać z poziomu panelu administratora. Można ustalać kolejność Pól i wartości wyszukiwarki. Jeżeli w wynikach wyszukiwania nie ma np. żadnego mieszkania to nie wyświetli się w wyszukiwarce pole "piętro" (ponieważ domy, czy grunty nie posiadają właściwości: piętro). Tak samo konkretna wartość: jeżeli w spisie mieszkań nie pojawią się nieruchomości na piętrze 2 to w w wyszukiwarce, w polu piętro liczba 2 nie zostanie wyświetlona. Całe zadanie administratora polega na tym aby każde ogłoszenie przypisać niejako do wyszukiwarki. Czyli nauczyć ją że to jest mieszkanie na wynajem, itd. - i tyle, a cały system automatycznie wszystko powiąże. Administrator może dodawać pola, określać ich typ, kolejność, wyłączać, nadawać do sortowania.
Dodatkową ciekawą funkcjonalnością jest proporcjonalne skalowanie a następnie kadrowanie na potrzeby RWD zapisywanego przez administratora zdjęcia (nie musi on przygotowywać obrazów w oddzielnych programach).
I ostatnia rzecz o której chcę wspomnieć to AJAX - jest go tu sporo, np. przy przełączaniu statusów (gdyby nie AJAX to strona co chwilę musiałaby się przeładować), dalej podpowiedzi w polach tekstowych. Ustalanie kolejności przez administratora.

Kod źródłowy

Struktura kodu źródłowego. Zmiany w kodzie źródłowym nie były aż tak wielkie. Trzeba było po prostu nadać właściwości obiektom, dedykowanym dla wyszukiwarki czy ogłoszeń.
Dużo się zmieniło w bazie danych. Dedykowany model bazy naprawdę urósł w porównaniu do wersji 6.0. W tabelach już istniejących pojawiły się dodatkowe pola. Nie mogę to zaprezetować modelu relacyjnego bazy danych, poniważ byłoby to niezgodne z etyką mojego zawodu, ale możecie mi wierzć, jest duża.
Dodatkową funkcjonalnością serwisu jest częściowa integracja z API ASARI, na poziomie odczytu i zapisu ofert (format XML).

Live DEMO


2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl