.CMS-BF6.0

Logika CMS-BF6.0

Nie wspomniałem tu jeszcze o wersji 5.1, która wprowadziła tylko mechanizm proporcjonalnego skalowania zdjęć. Poniżej przeczytacie o zakresie aktualizacji wdrożonych do systemu CMS-BF6.0... Pierwsze co to napiszę o modelu bazy danych, a tu został on jeszcze bardziej zoptymalizowany. Usunięcie tabel:
  • type_slider (do tej pory jedyny banner znajdujący się na stronach to był baner główny na froncie - tak więc porzuciłem póki co funkcjonalność różnych typów sliderów na stronie - jest ostatecznie w systemie zaimplementowany slider w którego skład wchodzi galeria zdjęć danej strony)
  • type_widget (od momentu gdy w systemie pojawiła się możliwość przydzielenia jednego widgetu do wielu stron - funkcjonalność typ widgetu straciła sens)

Kod źródłowy

Struktura kodu źródłowego. Tu zmieniło się niewiele. W klasach pojawiło się kilka nowych linii kodu, ale są to zmiany naprawdę kosmetyczne. Wszystko działo się w warstwie widoku. Aha, nie wspomniałem jeszcze o świetnym kompilatorze LESS (po stronie localhost), mianowicie jest nim samo moje środowisko, czyli Netbeans w wersji 8.1. Doistalowałem plugin, zmapowałem ścieżki i teraz LESS kompiluje się od razu po zapisie pliku .LESS, a efekt jest eksportowany do pliku CSS, z którego korzysta strona internetowa po stronie front-end, już na serwerze. Dzięki LESS mam hierarchię kodu, efekt DRY (don't repeat yourself), własne funkcje i zmienne, itd.
Więcej o LESS znajdziecie tu: magia LESS

Tak jak miało to miejsce w wersji 5.0 - update całego silnika, zmiany w logice działania, itd. tak tu w wersji 6.0 tak rewolucyjnej zmianie został poddany interfejs panelu administratora. Zmianiło się wszystko, menu, prezentowane treści, wyświetlane rekordy. Dlacego aż takie zmiany, a no dlatego że wprowadziłem Bootstrap! Ten model siatki i wbudowane responsywność są GENIALNE, a dotego wszystko upiększone ikonami z font-awesome. Jest! Wejdźcie sami i zobaczcie jak przyjemnie to wygląda. Wiem nie mi to oceniać:) Upiększyłem też listy rozwijane, listy wyboru. Tak więc wersja 6.0 to powiew świeżości zarówno od strony silnika jak i interfejsu.

Live DEMO


2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl