.Aplikacje dedykowane

Aplikacje dedykowane

Serwisy internetowe napisane "pod wymiar" i zgodnie z wymaganiami klienta nazywane są serwisami dedykowanymi. W tym przypadku raczej nie korzysta się z silnika, bądź innego szablonu, tutaj pisze się program "od zera". Najczęściej ma on coś liczyć, przetwarzać lub ogólnie pomagać w codziennej pracy.

Pomysły na biznes

Są też aplikacje dedykowane pełniące rolę tzw. pomysłu na biznes (programy lojalnościowe, mini portale). I tu też specyfikacja jest na tyle złożona, że programista(ści) muszą rozpocząć kodowanie od początku. Potwierdzenie najlepiej podsumować podpisanymi diagramami UML. Oczywiście w trakcie realizacji projektu można wspomagać się gotowymi klasami lub bibliotekami, aby pewne kwestie i problemy mieć rozwiązane "na boku", ale nie mniej jednak trzeba je logicznie powiązać w logiczną całość.

Raczej bez szablonu i frameworka

Jak wcześniej wspomniałem, przy wyborze takiego rozwiązania rezygnuje się z korzystania frameworka, lub zaprzęga się go tylko jako szkielet (fundament) programu. Aby w finalnym efekcie otrzymać wyrób niepowtarzalny i unikatowy, który stanowi perspektywę dalszego rozwoju, a w konsekwencji również podsyci jego wartość.

2024 - Internet.Media - Damian Krawiec, Zielona Góra, Lubuskie
m(at)internet.media.pl